چاپ        ارسال به دوست

در برنامه زنده استودیو سلامت؛

بیش از 50 درصد جمعیت استان غربالگری شده اند/۱۰ درصد از آزمایش های ارسالی مثبت بودند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در حاشیه شهر یاسوج 10 پایگاه سلامت جهت افراد کم بضاعت برای دسترسی بهتر به خدمات بهداشتی و درمانی در نظر گرفته شده است و مبنا در این پایگاه‌ها گروه‌های آسیب‌پذیر در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر محمد مهدی بانشی در برنامه زنده استودیو سلامت، اذعان داشت: جلسه امروز که با حضور سازمان بهزیستی استان و کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، برای خانواده های کم بضاعت که دچار بیماری می شوند کمک های غیرنقدی و حتی نقدی در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: با همکاری استاندار، دادستان، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران ظرف سه روز حدود ۳۰۰ قیلیان سرا و چند هزار قلیان بنا به اهمیت موضوع و خطر انتشار بیماری های تنفسی جمع آوری شد.

وی ضمن تشکر از همه نیروهای بهداشتی، بهورزان، کارشناسان، کاردانان، بازرسان و مراقبان سلامت، افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۰ هزار نفر جمعیت و ۱۱۰ بازرس دارد که درگیر بازدید از مغازه‌ها، بیمارها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و... هستند که انرژی زیادی از آنها می‌گیرند که از مردم درخواست داریم با خودمراقبتی به آنها کمک کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: از روز شنبه تا ظهر امروز بیش از ۵۷ درصد جمعیت استان غربالگری شده اند و امیدواریم ظرف سه روز آینده پوشش مراقبت را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

دکتر بانشی عنوان نمود: از تمام ابزارها و امکانات از جمله فضای مجازی، پیامک، تلویزیون، رادیو بلندگوی روی ماشین، مطبوعات نوشتاری و بنرها در سطح شهر (با همکاری سپاه و شهرداری) با در اختیار داشتن تمام جایگاه‌های بیلبورد های شهری و جاده ای جهت آگاه سازی مردم استفاده کرده ایم.

وی ابراز داشت: جواب آزمایشات با تأخیر دو تا سه روزه به دست ما می‌رسند و همین باعث می‌شود مردم بیخیال شوند، جواب  ۱۰۰ نمونه ارسالی هم به دست ما نرسیده است که در مثبت بودن تعدادی از آنها شک نداریم.

دکتر بانشی خاطرنشان کرد:  ۱۰ درصد از آزمایش های ارسالی مثبت بودند و این نشان می‌دهد ما ۹ برابر اطمینان را بالا برده‌ایم، نمونه های بعدی از اطرافیان بیماران اولیه هستند که به کرونا ویروس مبتلا بودند.

وی بیان کرد: ایستگاه اصلی غربالگری باشت به صورت ۲۴ ساعته در ورودی اصلی پل بریم ورود و خروج را کنترل می‌کند و روزانه بین ۲هزار و۷۰۰ تا ۳هزار نفر را غربال می کنند و موارد مشکوک را ارجاع می‌دهند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، افزود: پادگان امام جعفر صادق سپاه، سالن های ورزشی و خوابگاه‌ها جهت قرنطینه مسافرینی که با علائم مشکوک به مسافرت آمده اند در نظر گرفته شده است واجازه ورود به شهر را ندارند.

وی همچنین در پایان از مردم درخواست نمودند به سایت salamat.gov.ir غربالگری مراجعه و اطلاعات خود را وارد نمایند.

 


٢٢:٥٢ - سه شنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٢٧١٤٢    /    تعداد نمایش : ٧٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج