چهارشنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٨
سال 98؛ سال رونق تولید گرامی باد
پیوندهای مهم

تماس با حراست
آدرس پست الکترونیکی حراست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
herasat@yums.ac.ir
اخبار > انجام گرافت زودرس پوستی جهت بیماران سوختگی در این مرکز درمانی


  چاپ        ارسال به دوست

متخصص جراح عمومی بیمارستان شهید بهشتی خبر داد ؛

انجام گرافت زودرس پوستی جهت بیماران سوختگی در این مرکز درمانی

متخصص جراح عمومی بیمارستان شهید بهشتی یاسوج از انجام گرافت زودرس پوستی جهت بیماران سوختگی در این مرکز درمانی خبر داد . 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان  شهید بهشتی یاسوج، دکتر فرید مرادیان  با اعلام این خبر گفت: با راه اندازی گرافت زودرس پوستی در بیمارستان شهید بهشتی از اعزام این دسته از بیماران به مراکز درمانی شهرهای همجواربه کمترین حد خود رسیده است

 متخصص جراح عمومی بیمارستان گفت: عوارض حاصل از سوختگی و گرافت در این مرکز به کمترین حد خود رسیده است و حتی به جرات میتوان گفت عوارضی مثل اسکارها و محدودیت های حرکتی و مفصلی که در مراکز همجوار به وفور یافت میشود دربیمارستان شهید بهشتی به کمترین حد خود رسیده است.

وی  گفت: گرافت زود رس یا پیوند پوست، در بین روزهای سوم تا حداکثر بیست و یکم بعد از سوختگی انجام میشود که دارای آثار مفید فراوانی است، منجمله  که باعث بهبودی سریع تر بیماران ، برگشت سریعتر بیمار به کارو فعالیت ، کاهش هزینه های درمانی ، کنترل عفونت و همچنین بهبود ظاهر و زیبایی بیماران میشود.

دکتر مرادیان خاطر نشان کرد،  با راه اندازی بخش مراقبتهای ویژه سوختگی خدمات به  بیماران حاد  که دچار سوختگی ریوی و یا افراد دارای بیمار زمینه ای و مسن است که یقینا" در ارتقاء خدمات به این دسته از بیماران حائز اهمیت است.

متخصص جراح عمومی گفت: ارتقاء  خدمات به بیماران سوختگی به خصوص راه اندازی پانسمان بدون درد ، استفاده از پرده آمنیون، خدمات حمایتی به بیماران سوختگی و راه انداری تکنیک های جدید در دست اقدام و سیاست گذاری است.

دکتر مردایان در پایان گفت: عفونت و پس زدن پوست پیوندی در مرکز شهید بهشتی یاسوج نزدیک به صفر است که این موفقیت بزرگ و حائز اهمیت به شمار میرود13-10-142

 اسلام نژاد


 


١٠:٠٩ - چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥    /    شماره : ١٤٠٦٩    /    تعداد نمایش : ١٣٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به  دانشگاه علوم پزشكي ياسوج است.
طراحی و راه اندازی : اداره روابط عمومی با مشارکت اداره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه