چاپ        ارسال به دوست

سرپرست مرکز بهداشت استان شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر را اعلام کرد/ سیاره ای سالم؛ با حمایت از تغذیه با شیر مادر

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه بویر احمد، گفت: شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در سال 1399یا 2020به تأثیر تغذیه شیرخواران بر تغییرات آب و هوایی و محیط زیست و هم چنین ضرورت حفظ، ترویج و حمایت از تغذیه با شیر مادر در راستای سلامت کره خاکی و ساکنان آن می پردازد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر محمد مهدی بانشی افزود: موضوع شعار در ارتباط با بخش 3 اهداف توسعه پایدار 1420 تنظیم شده است که ارتباط بین تغذیه با شیر مادر و تغییرات آب و هوایی و محیط زیست را برجسته می کند. رویکرد WABA(سازمان اتحاد جهانی اقدام برای شیردهی) پرداختن به زنجیره ای از همکاری بین بخشی و در سطوح مختلف است تا با گروه هایی که در زمینه مسائل زیست محیطی کار می کنند به هدف مشترکی دست یابند.

وی تصریح کرد: باید همگی با هم بر ارتباط بین تغذیه با شیر مادر و محیط زیست تأکید کنیم، تغذیه با شیر مادر نمونه بارزی از ارتباط عمیق بین سلامت انسان و اکوسیستم های طبیعت است.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، تاکید کرد: تغذیه با شیر مادر، غذای تجدید پذیر طبیعی و از نظر محیط زیست ایمن و سبز است زیرا بدون آلودگی، تولید زباله و نیاز به بسته بندی تولید شده و در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

وی یادآور شد: تغذیه مصنوعی ردپای قابل توجه زیست محیطی را به همراه دارد که منجر به کاهش منابع طبیعی تخریب محیط زیست و انتشار گازهای گلخانه ای می شود، که باعث گرم شدن زمین و تغییرات آب و هوایی می شود.

دکتر بانشی در پایان اضافه کرد: حفظ ترویج و حمایت از تغذیه با شیرمادر در رفع بی عدالتی های مسیر توسعه پایدار نقش بسزایی دارد.

 


١٤:٥٠ - يکشنبه ١٢ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٢٨٦٣٩    /    تعداد نمایش : ٧٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج